Jag mår inte så bra just nu och det är väl all planering inför resan och allt jobb som jag måste hinna med innan jag reser. Gårdagen var fruktansvärd, men idag känns det lite bättre och jag sitter och jobbar med den engelska kursen Creative writing. Den känns otroligt jobbig och därför får jag se om jag kan fullfölja den, för pressa mig till det tänker jag inte göra. Jag vill må bra när terminen är slut och tänker se till att jag gör det oxå.
Ha en skön vecka och jag hoppas solen skiner på er - det gör den här och jag ska göra mitt bästa för att få känna lite sinnesro, för det är jag värd
5 kommentarer:
Glöm inte bort dig själv nu i all jäkt och stress. Prioritera bort något om det börjar kännas betungande med de extra kurserna, då ger de ju ingenting.
Kram
PS. Vilken underbar resväska! En sån vill jag också ha! :)
Å vad roligt att få åka iväg, Cattis. Du bloggar även från London, väl?
klart jag bloggar och facebookar från London, Åsa.
Vilken fin väska och vad underbart med Londonresa. Skulle inte tacka nej till det :)
Vilken fin väska! Josa o allt! VILL HA!!!
Ta nu en dag i taget o kör inte slut på dig innan du ens börjat eller kommit iväg!
Kramkalas
Skicka en kommentar